رمز خود را فراموش کرده اید ؟

اندازه‌گیری جذب آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آبمیوه‌های ترکیبی

  توصیف کاربرد  

·         کلید‌واژه‌ها: جذب، آبمیوه، آنتی‌اکسیدان، آنتوسیانین

·         تکنیک مورد استفاده:

o        طیف‌سنجی جذبی

o         طیف‌سنجی UV-VIS

·         حوزه کاربردی:  

o        صنایع تولید نوشیدنی

o        آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت

 

شرح کاربرد

امروزه استفاده از میوه‌ها طبیعی در آبمیوه‌ها جهت بهره‌گیری از آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن‌ها، بسیار رایج است. به عنوان مثال در بین میوه‌ها و سبزیجات، میوه Acai Berry حاوی بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان و آنتوسیانین است. میزان این آنتی‌اکسیدان‌ها را می‌توان با روش ظرفیت جذب رادیکال‌های اکسیژن (ORAC) اندازه گرفتگرفتن طیف جذب یک روش ساده و غیر مخرب برای مشخصه‌یابی ترکیبات مواد نوشیدنی و غذایی است. در این  روش میزان جذب نور معیاری از وجود ترکیبات خاص و درصد غلظت آن‌ها می‌باشد. گاهی ترکیباتی همانند آبمیوه‌ها از چندین ماده تشکیل شده‌اند که همانند میوه Acai Berry هر کدام از این مواد دارای قله جذبی مخصوص به خود در طیف نور هستند.

 

در مورد خاص Acai Berry به دلیل وجود رنگ‌دانه در ترکیب، یک قله جذبی قوی در ۵۳۰ نانومتر وجود دارد. برای اندازه‌گیری میزان جذب نور در این ترکیب‌ها سیستم‌های اسپکتروفوتومتری گزینه‌ی ایده‌آل محسوب می‌شوند. به همین منظور جهت اندازه‌گیری طیف جذب جهت مشخصه‌یابی این آنتی‌اکسیدان سیستم اسپکتروفوتومتری دقیق و  با حساسیت بالای تکسان پیشنهاد می‌گردد.

شرایط اندازه‌گیری در این آزمایش بدین شکل است که یک ترکیب رقیق شده از آبمیوه که به لحاظ وزنی در این مورد حاوی ۵۰ درصد از عصاره Acai Berry است، و محلول در آب است، در دو بافر با PH3 و PH10 تهیه می‌گردد. 

اسپکتروفتومتر

 

مقداری از محلول در یک کُوِت (Cuvette) کوارتز ریخته شده و توسط یک لامپ استاندارد دوتریوم-هالوژن-تنگستن نوردهی می‌گردد. آنتوسیانین موجود در ترکیب رنگ تیره‌ای به محلول داده و یک قله جذبی نیز در ۵۳۰نانومتر دارد. این ماده با تغییر PH تغییر رنگ می‌دهد. طیف آبمیوه در همه حالات حلال، یک قله جذبی در ۲۶۰ نانومتر دارد که همانند ترکیبات با غلظت بالا از آمینو اسیدها است. در نمودار شکل زیر طیف جذبی در همه حالات (PH3 تا PH10) نشان داده شده است

این طیف‌ها بوضوح نشان دهنده گونه‌هایی با قله جذب قابل تشخیص در ۲۸۰ نانومتر هستند.

 

شکل  2 نمودار جذب مواد آنتی اکسیدانی در ترکیبات آبمیوه

نتیجه‌گیری

ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در عصاره های میوه بوسیله روش طیف‌سنجی جذبی قابل شناسایی و مشخصه‌یابی هستند. برای مشخصه‌یابی‌ این ترکیبات از اسپکتروفوتومترهایی در بازه‌ی طیفی UV-VIS می‌توان بهره گرفت.

این ترکیبات، همانند ترکیبات دارای آمینواسید با غلظت بالا دارای یک قله جذبی در طیف الکترومغناطیسی در ناحیه ۲۸۰ نانومتر هستند.

میوه‌ها و سبزیجات حاوی رنگدانه با روش ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (ORAC) قابل شناسایی هستند. این ترکیبات با داشتن غلظت بالا در میزان آنتی اکسیدان‌ها، رادیکال‌های آزاد در بدن را خنثی نموده و ریسک ابتلا به سرطان را به شدت کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کنند.

منابع:

 Schauss AG, Wu X, Prior L, et al. Phytochemical and nutrient composition of the freeze-dried amazonian palm berry, Euterpe oleraceae mart. (acai). J Agric Food Chem 2006;54(22): 8598-603. 

Brazilian berry destroys cancer cells in lab, UF study shows. Thursday, January 12, 2006. http://news.ufl.edu/2006/01/12/berries/

Del Pozo-Insfran D, Percival SS, Talcott ST. Acai (Euterpe oleracea Mart.) polyphenolics in their glycoside and aglycone forms induce apoptosis of HL-60 leukemia cells. J Agric Food Chem 2006;54(4):1222-9.

 

 Wang H, Cao G, Prior RL. Total Antioxidant Capacity of Fruits. J Agric Food Chem 1996;44(3):701-705.

بالا