FORGOT YOUR DETAILS?

درباره ما

عناوین:

ماهیت کسب و کار تکسان

مسیر کسب و کار و تاریخچه

اهداف و رسالت

حوزه فعالیت

محصولات

مخاطبان و مشتریان

تکسان، کمی متفاوت

افتخارات، گواهینامه ها، حضور در نمایشگاه ها و برگزاری کارگاه

برتری نسبت به رقبا

سایر خدمات

سخن مدیرعامل

 

ماهیت کسب و کار تکسان

شرکت تکفام سازان طیف نور (تکسان) شرکت تولیدی و دانش بنیان نوع
یک
و از پیشتازان عرصه طیف سنجی نوری و آنالیز
مواد
است. این شرکت جهت برآوردن نیازهای مشتریان در حوزه سنجش نوری، تخصص علمیِ کارشناسان خود را با موفقیت به بازار پیوند داده است. تمامی مراحل تولید و فروش شامل طراحی صنعتی، طراحی نرم افزار، چیدمان اپتیکی، الکترونیک، آموزش، فروش، خدمات پس از فروش و ساخت اکثر قطعات در واحدهای کارگاهی، آزمایشگاهی و اداری تکسان انجام می شود.

مسیر کسب و کار و تاریخچه تکسان

تکسان در سال 1393 به همت جوانان با انگیزه و پر تلاش و با نگرش به آینده درخشان تأسیس شد. این گروه بیش از 16 سال است که در زمینه های لیزر، فوتونیک و طیف سنجی، فعالیت تخصصی دارند. هسته اصلی تیم با درک نیاز کشور به تولید (به ویژه تولید محصولات پیشرفته)، پتانسیل جلوگیری از واردات و خروج ارز و نیز بازار بدون رقابت آن زمان، کار را آغاز کرد. همه از چالش ها و سختی های تولید آگاهیم و تکسان نیز با تجربه فراز و نشیب های بسیار در این مسیر، امروز توانسته جایگاه منحصر به فردی در داخل کشور داشته باشد. رقابت با محصولات خارجی در ابتدا بسیار مشکل می نمود. ضعف های بسیاری (چه از نظر دانش و چه از نظر رفع پیچیدگی های تولید) داشتیم که گام به گام آن ها را برطرف نمودیم. امروز مشتریان تکسان با افتخار اعلام می دارند که محصول ایرانی خریداری نموده اند و این ما را برای ادامه کار بسیار دلگرم می کند. اما این همه ماجرا نبود. جدای از قسمت تولید، توانایی فروش و عرضه محصولات نیز بسیار مهم است. ما می بایست با دلالانی رقابت می کردیم که سال ها تجربه فروش داشتند. تکسان اما از همان ابتدا تصمیم گرفت که صداقت را سرلوحه کار قرار دهد. فروش تک تک محصولات ما با صداقت صد در صد انجام شده و هیچ گاه در معرفی محصولات اغراق نکردیم. معتقدیم که رشد تکسان در این روزهای سختی که تولیدکنندگان تجربه می کنند در سایه همین صداقت اتفاق افتاده است.

اهداف و رسالت تکسان

همکاری بلندمدت و موفقیت آمیز با مشتریان و مخاطبان، بی نیازی کشور از واردات محصولاتی مشابه محصولات تولیدی تکسان، صادرات و ارزآوری، آموزش و تجهیز مدارس محروم تا حد توان و تولید ثروت برای همکاران، اهداف و رسالت های ما هستند.

تلاش تیم تکسان، ایجاد حس خوب هنگام استفاده از یک دستگاه ایرانی و انجام آزمایش است. در دنیای صنعتی امروز شناسایی مواد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما در مدت فعالیتمان در تولید دستگاه تجارب بسیاری را کسب کرده و اکنون می توانیم ادعا کنیم که هنگام استفاده از دستگاه های تکسان این حس خوب را تجربه خواهید کرد.

مسئولیت اجتماعی ما گسترش راه حل های سنجش نوری در جامعه است و عمیقاً تمایل داریم این اتفاق از مدارس ایران آغاز گردد. در این راستا برای تجهیز مدارس محروم گام هایی نیز برداشته ایم و امیدواریم در کنار شما بتوانیم این راه را ادامه دهیم.

راستی! ما تکسانی ها حامی محیط زیست هستیم. ارسال کاتالوگ ها به صورت pdf برای مشتری ها (در بسیاری از مواقع) و هدیه سبز برای مشتری ها و اعضای شرکت اولین گام هایی است که در این مسیر برداشته ایم

حوزه فعالیت تکسان

  • رامان اسپکتروسکوپی
  • اسپکتروفوتومتری
  • اسپکترومتری (UV-VIS-NIR)

محصولات تکسان

  • میکروسکوپ رامان ۵۳۲ نانومتر - میکروسکوپ رامان ۷۸۵ نانومتر – میکروسکوپ رامان دولیزره
  • رامان پرتابل ۵۳۲ نانومتر - رامان پرتابل ۷۸۵ نانومتر
  • اسپکتروفوتومتر تک پرتو – اسپکتروفوتومتر دو پرتو
  • اسپکترومتر با نویز پایین- اسپکترومتر- اسپکترومتر آموزشی
  • رنگ سنج
  • ضریب شکست سنج

مخاطبان و مشتریان ما

از آنجا که شناسایی و آنالیز مواد در بسیاری از علوم روز دنیا مانند نانوتکنولوژی، کشاورزی صنعتی، پزشکی، زیست شناسی، مهندسی معدن، جواهرشناسی و ... اهمیت بالایی دارد، مشتریان ما در اکثر حوزه ها در دو دسته دانشگاهی و صنعتی با ما در تعامل هستند و امید داریم با استفاده از دستگاه های ما جهان را به جای ایمن تر، جذاب تر و سالم تری تبدیل کنند. ما از طیف مواد برای تخصص شما معیار و مقیاس تولید می کنیم تا بتوانید با اطمینان فرایند کاری خود را برای مخاطبانتان شفاف نمایید.

احترام به خواسته‌ها و نیازهای مشتریان از مهمترین مسایلی است که به آن توجه ویژه‌ای داریم. ما بر این باوریم که همکاری بلند مدت می‌تواند هر دو طرف را به سود واقعی برساند و خوشبختانه توانسته‌ایم با مشتریان همکاری و تعامل متقابل، داشته باشیم. باعث افتخار ما خواهد بود که شما نیز به جمع مشتریان ما بپیوندید.

مخاطبان ما تنها مشتری ها نیستند. از آنجایی که دستگاه های ما در زمینه های تخصصی و علمی کاربرد دارند، بخش عمده ای از مخاطبان ما دانشگاهیان و دانش آموزان هستند. ما به نیازهای ایشان نیز توجه داریم. برگزاری کارگاه های علمی و تولید محتوای علمی برای سایت و شبکه های اجتماعی از فعالیت های ما برای این دسته از عزیزان است. نظرات این دوستان همواره برای ما راهگشا بوده است.

از مشتریان خود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

دانشگاه تهران، مرکز تحقیقات حلال، دانشگاه الزهرا، دانشگاه شهید بهشتی، شرکت شکوه پارس آزمون، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد شهر قدس، دانشگاه هنر تبریز، دانشگاه شریف، سازمان اقیانوس شناسی، دانشگاه فنی و حرفه ای یزد، پژوهشگاه میراث فرهنگی، دانشگاه یزد، دانشگاه آزاد علوم پزشکی، دانشگاه گرگان و ... .

تکسان، کمی متفاوت

ما با اشتیاق برای حل چالش ها خیز برمی داریم. گاه روزها برای بهسازی یک قطعه کوچک که ممکن است به چشم مشتری هم نیاید زمان می گذاریم و معتقدیم همین ارزش نهادن به ریزه کاری ها ارزش نهادن به مخاطب است. شعار تکسان (دقیق شناسایی کنید- Detect Precisely) نشان از دقت، کنترل و اطمینان در کل فرایند تولید و نیز خروجی دارد.

اگر در یک روز تعطیل و یا حتی در خارج ساعات اداری به تکسان بیایید ممکن است همکاران ما را در حال کار ببینید؛ بدون اینکه کسی آن ها را مجبور کرده باشد. تکسانی ها جهادی کار می کنند و سخت به دنبال تحقق اهداف شرکت هستند. از موفقیت ها بسیار خوشحال می شویم اما هیچ موفقیتی ما را راضی نمی کند و به سرعت هدف بعدی را تعیین و به سمت آن حرکت می کنیم.

افتخارات، گواهینامه ها، حضور در نمایشگاه ها و برگزاری کارگاه

تکسان تاکنون در بیش از بیست نمایشگاه داخلی و خارجی حضور فعال داشته و بیش از ده کارگاه تخصصی در حوزه طیف سنجی برگزار نموده است. عنوان این رویدادها در سایت تکسان قابل مشاهده است.

محصولات تکسان دارای گواهی نانومقیاس و گواهی ارتباط با نانو و گواهی CE هستند.

تکسان جزء معدود شرکت های عضو IICC است.

جلب رضایت صد در صدی مشتریان داخلی و حضور در بازارهای خارجی (چین، ترکیه، انگلیس و عراق) از افتخارات تکسان در مدت کوتاه فعالیتش است.

برتری نسبت به رقبا

خدمات پس از فروش تکسان از ویژگی های رقابتی آن است که در مقایسه با رقیبان داخلی و خارجی منحصر به فرد است. تکسان همچنان در حال خدمات دهی به اولین مشتری خود نیز هست و هیچ یک از مشتریان را رها نکرده است. تا زمانی که بیشترین بازدهی را از دستگاه خریداری شده بگیرید در کنار شما هستیم و هرگونه ابزاری که در این مسیر نیاز داشته باشید در اختیار شما خواهیم گذاشت.

کیفیت دستگاه ها با کیفیت دستگاه های خارجی و شناخته شده قابل مقایسه و رقابت است. مشتریان آزادند قبل از خرید با دستگاه تست های لازم را انجام و از کیفیت عملکرد آن ها مطمئن شوند. ضمن اینکه می توانند با مشتریان قبلی نیز ارتباط بگیرند و از تجربه آن ها در استفاده از دستگاه ها باخبر شوند.

برگزاری کارگاه های تخصصی (مرتبط با دستگاه های ما و حوزه کاری مخاطبان) به صورت گروهی، نیمه خصوصی و خصوصی از دیگر ویژگی های متمایز تکسان است که هدف آن در درجه اول شناساندن طیف سنجی نوری و کاربردهای آن به مخاطبان و در درجه دوم شناخت دستگاه ها به صورت عملیاتی به مشتریان بالقوه است.

سایر خدمات

ما به درخواست شما و در سازمان شما برایتان کارگاه تخصصی برگزار می کنیم. برای ثبت درخواست به صفحه برگزاری کارگاه ها مراجعه نمایید.

ما هر سال در یکی از نمایشگاه ها به صورت آنلاین و رایگان با دستگاه هایمان طیف نمونه های شما را می گیریم.

ما به صورت ویژه شما را به مشتریانمان معرفی می کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید نمونه های خود را آنالیز کنید.

گروه تکسان

سخن مدیر عامل

به نام خدا

اینجانب سیدحسن توسلی مدیرعامل شرکت تکفام سازان طیف نور (تکسان) از سال 1393 و با همکاری تعدادی از دوستان و دانشجویانم در پاسخ به نیاز صنعت و دانشگاه اقدام به تأسیس شرکت و تولید محصولات پیشرفته طیف سنجی نمودیم و تاکنون در این مسیر موفقیت های بزرگ و کوچک زیادی کسب کرده ایم که نتیجه الطاف خداوند، حمایت شما مشتریان گرامی، همت همکارانم و دلگرمی خانواده هایشان بوده است.

من به واسطه تدریس در دانشگاه و ارتباط با جوانان آشنایی زیادی با روحیات آن ها دارم. در طول سال های مدیریت خود سعی نمودم که به همت و اندیشه جوانان اعتماد کنم و این مورد را جزء افتخارات تکسان می دانم. امروز چارت سازمانی تکسان شکل گرفته و تا حد زیادی تفویض اختیار صورت گرفته است. بستر ایده پردازی به میزان زیادی فراهم است و جلسات هم اندیشی به صورت مستمر برگزار می گردد. ایمان دارم که در سایه پروردگار و جسارت این جوانان آینده تکسان بسیار روشن است. هر زمان که دانشجویانم و کسانی که کسب و کار تازه ای را شروع کرده اند از من در مورد مدیریت و رهبری تیم می پرسند، به آن ها می گویم که ما انسان ها مأمور به تلاش هستیم و باید فارغ از اتفاقات متغیر و پیچیده دنیای پیرامون خود، با نگاه به هدف پیش برویم. آن زمان که گاهی نتیجه رضایت بخش نیست، باید اشتیاق روز اول را به یاد آورده و به خدا توکل کنیم. اگر کاری که انجام می دهیم و نیز اثرات آن، دنیای بهتری برای انسان ها بسازد، نشان می دهد که مسیر را درست انتخاب کرده ایم.

هدف غایی ما در تکسان بنا نهادن یک بنیاد تجاری محکم از فعالیت های عملیاتی چالش برانگیز و نیز ایجاد رشد و ثروت آفرینی پایدار است. مأموریت من در این مسیر، تبدیل این گروه به یک شرکت جهانی پیشرو است و امیدواریم شما مشتریان گرامی بتوانید با استفاده از تجهیزات تکسان، جهان را به جایی سالم تر و زیباتر تبدیل کنید. می دانیم که با وجود پشت سر گذاشتن بسیاری سختی ها در این مسیر، هنوز در ابتدای راه هستیم. اما کاملاً متعهدیم که توانایی ها و مهارت های خود را تقویت کنیم تا به این روند سرعت ببخشیم.

شعار تکسان Detect Presicely است. به جرأت می توانم بگویم که این دقیق بودن در روح تمام کارهای افراد تیم تکسان و در تمام مراحل تولید دستگاه ها به طور ویژه در نظر گرفته می شود. به همین خاطر است که روحیه چالش پذیری و کنجکاوی مضاعف برای حل چالش ها به بهترین شکل، در تمام تکسانی ها دیده می شود. برای شناسایی روندهای نوظهور و سازگاری با آن ها، نوآوری از هر زمان دیگر نقش مهمتری دارد. به راستی هیچ یک از دو محصول تکسان یکسان نبوده اند و روی یک به یک محصولات تحقیقات جدید صورت گرفته تا حتی به اندازه ناچیز کیفیت بهبود یابد.

اطمینان دارم که منافع ما ذیل تحقق منافع مشتری تأمین می شود. از این رو جلب اعتماد مصرف کننده از اولویت های کاری من و همکارانم در تکسان است. می دانم که انتظارات مشتری در جامعه امروز به دلیل تغییر سیاست های عمومی و مدل های خرید و فروش در حال تحول است. از طرفی، گستردگی استفاده از دستگاه های طیف سنجی موجب شده که از گروه های مختلف علمی و صنعتی مشتری داشته باشیم. این عوامل موجب شده جلب رضایت مشتری پیچیدگی های خود را داشته باشد و تیم باید چابک و سازگار باشد و با دوراندیشی در محیط تجاری پویای کنونی، انتظارات مشتری را برآورده سازد.

باب همکاری و هم اندیشی با تکسان فراهم است. در اینجا از شرکت ها، دانشگاه ها و مؤسسات فعال دعوت می کنم پیشنهادها و درخواست های خود را حتماً به ما منتقل کنند. این تبادل نظرها برای من و هم تیمی هایم بسیار ارزشمند است و آن را جزو سرمایه های معنوی شرکت می انگاریم.

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم                                                    موجیم که آسودگی ما عدم ماست

 

با احترام

سیدحسن توسلی- مدیرعامل

TOP