کاهش پاتوژن‌های کووید ۱۹ به وسیله اشعه ماورا بنفش و ریبوفلاوین

کاهش پاتوژن‌های کووید ۱۹ به وسیله اشعه ماورا بنفش و ریبوفلاوین

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
محققان دانشگاه کلوریدا خون را در معرض نور ماورابنفش و ریبوفلاوین (ویتامین B2) قرار دادند. این گروه مشاهده کردند که با این اتفاق عفونت ناشی از کووید۱۹ در پلاسما و سایر فرآورده‌های خونی کاهش می‌یابد. علاوه بر این کیفیت خون نیز هم‌چنان حفظ می‌شود. برای اطلاع بیشتر ما را تا انتهای این خبر همراهی کنید.

فهرست مطالب

متن خبر

محققان، خون یا پلاسما را در کیسه‌های مخصوص ذخیره می‌کنند. سپس به این کیسه‌ها محلول ریبوفلاوین اضافه کرده و در معرض نور UV‌ قرار می‌دهند. دستگاه فناوری کاهش پاتوژن کیسه خون را برای گردش سلول‌های خونی تکان می‌دهد. این کار موجب می‌شود تا سلول‌ها به سطح بیایند و در معرض نور فرابنفش قرار گیرند. سپس ویروس کرونا را قبل از اعمال آزمایشات و بعد از آن مقایسه می‌کنند. نتایج این آزمایشات نشان می‌دهد که عفونت ناشی از این ویروس به اندازه ۶۰ تا ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

این روش می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای درمان بیماری COVID-19‌ باشد. همچنین از این روش می‌توان برای جلوگیری از انتقال بیماری از طریق خون استفاده کرد. یکی از دانشمندان این گروه بیان می‌کند که روش کاهش پاتوژن در حال حاضر عمدتا در ناحیه اروپا، خاورمیانه و آفریقا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع

۱-https://kutt.it/Ls4sys